• Projekt

  W realizowanym projekcie ASSIST rozwiązanie zdiagnozowanych problemów przebiegać będzie dwutorowo poprzez: aktywne angażowanie konsumentów na rynku energetycznym i pozytywną zmianę zachowania w odniesieniu do zużycia energii oraz wpływ na kreowanie polityki na wszystkich szczeblach w celu rozwiązania problemów związanych z ubóstwem energetycznym.

  Projekt
 • ASSIST YOUTUBE

  Popraw swoją efektywność energetyczną i oszczędzaj pieniądze! Odwiedź nasz kanał YouTube i zapoznaj się z kilkoma szybkimi i łatwymi wskazówkami, aby zoptymalizować zużycie energii oraz zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd i gaz.

  ASSIST YOUTUBE
 • Spodziewane efekty

  W ciągu ostatnich lat konsumenci zyskali więcej praw wraz z implementacją do krajowego ustawodawstwa europejskich przepisów dotyczących energii. Niemniej jednak należy uznać, że prawa konsumenckie (ze szczególnym uwzględnieniem wrażliwych konsumentów i problemów związanych z ubóstwem energetycznym) wymagają jeszcze wzmocnienia. Rosnąca złożoność rynku wymaga również konkretnych rozwiązań, które poprawią pozycję konsumentów i zwiększą ich aktywność.

  Spodziewane efekty
 • Partnerzy projektu

  Konsorcjum składa się z 11 partnerów reprezentujących interesariuszy krajowych z 6 różnych krajów europejskich oraz stowarzyszenia skupiającego europejskie sieci organizacji działających na rzecz przeciwdziałania ubóstwu i wykluczeniu społecznemu (EAPN). Zaangażowane kraje to Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Polska, Belgia i Finlandia.

  Partnerzy projektu

Najnowsze wiadomosci

Domowi doradcy energetyczni

Domowi doradcy energetyczni

opublikowany przez

ASSIST to projekt aktywizacji konsumentów na europejskim rynku energii oraz wpływania na kreowanie polityk, mający na celu walkę z ubóstwem energetycznym i wsparcie …

Jak czytać rachunki za prąd i gaz?

opublikowany przez Federacja Konsumentów

Faktury oprócz podstawowych informacji o okresie rozliczeniowym i wysokości opłat zawierają również wiele dodatkowych …

Wszystkie wiadomosci

Nasze wydarzenia

Czernichów - Autobus Energetyczny i ASSIST

23 czerwca w Czernichowie po raz kolejny mogliście zwiedzić nasz Autobus Energetyczny, a przy okazji dowiedzieć się o …

Workshop "Market Actor's Dialogue" - Sopot

14 czerwca w Sopocie miało miejsce spotkanie interesariuszy, w tym w głównej mierze Domowych Doradców Energetycznych. …

Słomniki - Autobus Energetyczny i ASSIST

14 czerwca w Słomnikach po raz kolejny mogliście zwiedzić nasz Autobus Energetyczny, a przy okazji dowiedzieć się o …

Pokaz wszystko
Nasi partnerzy