• Projekt

  W realizowanym projekcie ASSIST rozwiązanie zdiagnozowanych problemów przebiegać będzie dwutorowo poprzez: aktywne angażowanie konsumentów na rynku energetycznym i pozytywną zmianę zachowania w odniesieniu do zużycia energii oraz wpływ na kreowanie polityki na wszystkich szczeblach w celu rozwiązania problemów związanych z ubóstwem energetycznym.

  Projekt
 • Spodziewane efekty

  W ciągu ostatnich lat konsumenci zyskali więcej praw wraz z implementacją do krajowego ustawodawstwa europejskich przepisów dotyczących energii. Niemniej jednak należy uznać, że prawa konsumenckie (ze szczególnym uwzględnieniem wrażliwych konsumentów i problemów związanych z ubóstwem energetycznym) wymagają jeszcze wzmocnienia. Rosnąca złożoność rynku wymaga również konkretnych rozwiązań, które poprawią pozycję konsumentów i zwiększą ich aktywność.

  Spodziewane efekty
 • Partnerzy projektu

  Konsorcjum składa się z 11 partnerów reprezentujących interesariuszy krajowych z 6 różnych krajów europejskich oraz stowarzyszenia skupiającego europejskie sieci organizacji działających na rzecz przeciwdziałania ubóstwu i wykluczeniu społecznemu (EAPN). Zaangażowane kraje to Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Polska, Belgia i Finlandia.

  Partnerzy projektu
 • ASSIST YOUTUBE

  Popraw swoją efektywność energetyczną i oszczędzaj pieniądze! Odwiedź nasz kanał YouTube i zapoznaj się z kilkoma szybkimi i łatwymi wskazówkami, aby zoptymalizować zużycie energii oraz zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd i gaz.

  ASSIST YOUTUBE
 • Webinar - Konsument na rynku energii

  Serdecznie zapraszamy na webinar 7 kwietnia o godz. 15:00 poświęcony każdemu z nas, czyli konsumentowi na rynku energii.

  Webinar - Konsument na rynku energii

Najnowsze wiadomosci

Konferencja podsumowująca projekt ASSIST

Konferencja podsumowująca projekt ASSIST

opublikowany przez KAPE

Po trzech latach ciężkich ale również i udanych wysiłków w walce z ubóstwem energetycznym projekt ASSIST zbliża się do końca. Jest to zatem właściwy czas, aby partnerzy …

Domowi doradcy energetyczni

Domowi doradcy energetyczni

opublikowany przez KAPE

ASSIST to projekt aktywizacji konsumentów na europejskim rynku energii oraz wpływania na kreowanie polityk, mający na …

Wszystkie wiadomosci

Nasze wydarzenia

Konferencja online podsumowująca projekt ASSIST

Jakie są bariery i sposoby walki z ubóstwem energetycznym na poziomie lokalnym i europejskim? Odpowiedzi zostaną …

Konsument na rynku energii - rachunki i ceny

Serdecznie zapraszamy na webinar poświęcony każdemu z nas, czyli konsumentowi na rynku energii. Już w najbliższy wtorek …

Czernichów - Autobus Energetyczny i ASSIST

23 czerwca w Czernichowie po raz kolejny mogliście zwiedzić nasz Autobus Energetyczny, a przy okazji dowiedzieć się o …

Pokaz wszystko
Nasi partnerzy